HEMEN ÜYE OL, % 10 İNDİRİM KUPONUNU YAKALA!

150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE GEÇERLİDİR.

HEMEN ÜYE OL, ALIŞVERİŞE BAŞLA!

Neden Doğal Deodorant?

Zeytin Yaprağı:
Zeytin ağaçları dünyadaki en dayanıklı ağaçlardandır. Çok uzun süre yaşarlar. Bu uzun ömürlerini büyük ölçüde kendilerinde bulunan “oleropein” adlı doğal maddeye borçludurlar. Bu doğal madde zeytin ağacının yapraklarında da vardır. Bu sebeple zeytin yaprakları, binlerce yıldır insanlık tarafından hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır.Zeytin yaprağı doğal bir antibiyotik ve antioksidandır. Sayısız virüse, bakteri ve mantara karşı etkin mikrop kırıcı özellik taşır. Son yıllarda zeytin yaprakları kaynatılarak yapılan çay oldukça popüler olmuştur. Giderek daha fazla sayıda insan zeytin yapraklarını kaynatıp çay olarak içerek şifalı bitkinin etkilerinden faydalanmayı amaçlamaktadır.
Palmiye Ağacı Yağı Gliserini:
 
Türkiye ‘nin güney bölgelerinde sadece süs bitkisi olarak yetiştirilen palmiye ağacının anavatanı Malezya ve Endonezya ‘dır. Bu ağacın farklı bir cinsinin meyvelerinden çıkarılan yağ 5.000 yıldan fazla süredir gıda olarak kullanılmaktadır. Palmiye yağı içerdiği karotenler ve tokoferoller nedeniyle bir doğal bitkisel antioksidandır.
Bir çok bitkinin yağından daha fazla E vitamini içerdiği için cilt bakımında temizleyici, nemlendirici ve yumuşatıcı özellikleriyle dikkat çeker. Bu etkin özellikleri nedeniyle, doğal bitkisel gliserin üretiminde kullanılır. Bitkisel gliserin, kişisel bakım ürünlerinin yanısıra, gıda ve içeceklerde nem tutucu ve tatlandırıcı olarak bulunur.
Doğal Mineral Tuz:
Tarih boyunca çeşitli sahalarda yaygın olarak kullanılan Hem büzücü hem de nemlendirici özelliği vardır. Alerji yapmaz.
Yüzyıllardır Meksika, Tayland ve Filipinler gibi ülkelerde hafifçe ıslatılıp tene sürülerek doğal ter kokusu giderici olarak kullanılmaktadır.  Sürüldüğü yüzeyde bakteri oluşmasını engelleyerek ter kokusunu önler.

Mısır Şekeri Sakızı:

Salata soslarında, süt ürünlerinde, kremalarda, içeceklerde, pastalarda, meyve sularında, unlul mamüllerde, peynirlerde, keklerde ve pek çok gıda ürününde doğal kıvam arttırıcı olarak kullanılır. Birçok yiyecekte hoş ve tatlı bir his oluşturur.

Mısır şekeri ya da sofra şekerinin canlı bir organizma olan Xanthomonas Campestris mayası ile mayalanması ile elde edilir. Çok çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılan mısır şekeri sakızı özellikle gıdalara lezzet vermesiyle tanınır.

En önemli özelliği akışkanlığı azaltıp, gıdaları koyulaştırmasıdır. Reçel ve dondurmalarda da bu sebeple tercih edilir.

Bitki ve Çiçek Suları:

 
Tarih boyunca güzel kokmak için kullanılan doğal bitki ve çiçekler, teknolojinin gelişmesiyle yerini sentetik koku verici kimyasallara bıraktıysa da Lanaturel bu anlamda teknolojiyi reddeder. Alerjik kimyasalları (Parfüm, Limonene, Graniol, Linalool, Eugenol vb.) kullanmaz. Bunun yerine yalnızca ve yalnızca özenle seçilmiş bitki ve çiçeklerin sularını kullanır.
Tabiatın bize cömertçe sunduğu bitki ve çiçeklerin yaprak, gövde köklerinden elde edilen doğal sular Lanaturel Doğal Deodorant’ın hoş kokusunun tek kaynağıdır. Bu saflık ve doğallık nedeniyle astımlı alerjik bünyeli kişiler de tercihlerini Lanaturel Doğal Deodorant’tan yana kullanmaktadırlar.

LaNaturel

Sağlığınız İçin